Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» ініціював розробку Закону України «Про організаційно-правові засади діяльності органів опіки і піклування»

5 ноября 2008, 16:41
0
5
Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» ініціював розробку Закону України «Про організаційно-правові засади діяльності органів опіки і піклування»

5 листопада 2008 року Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» та Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту розпочали розробку Закону України «Про організаційно-правові засади діяльності органів опіки і піклування».

Цей закон врегулює порядок діяльності органів опіки і піклування з питань забезпечення прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та інших фізичних осіб, які потребують піклування.

 

Розробка нового Закону була ініційована Фондом Ріната Ахметова як наслідок проблем, з якими Фонд зіткнувся в ході реалізації благодійної програми на підтримку національного усиновлення. Першочергового вирішення потребують наступні питання:

 

1.    Сьогодні в Україні діяльність органів опіки і піклування регулюється окремими, жодним чином не пов’язаними між собою, нормативно-правовими актами, які доволі часто суперечать один одному. Це заважає ухваленню своєчасних і адекватних рішень.

 

2.    Для отримання права на повне державне забезпечення відповідно до діючого законодавства дитині, яка залишилася без піклування батьків, має бути встановлений статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. В той же час, питання набуття такого статусу ще й досі не врегульоване на законодавчому рівні. В результаті, відсутні норми захисту прав та інтересів дитини з моменту, коли вона фактично залишилася без батьківського піклування до моменту набуття нею статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Дитина, яка ще не набула такого статусу, але яка вже потребує державної підтримки, залишається поза правового поля.

 

3.    Не вирішено проблему стосовно діяльності органів опіки і піклування з питань соціального захисту дітей-інвалідів з дитинства і дорослих непрацездатних громадян.

 

4.    Залишається відкритим питання компетенції органів опіки і піклування щодо житлових і майнових прав дітей.

 

Новий Закон вирішить ці та інші спірні питання щодо забезпечення прав та інтересів дітей і фізичних осіб, які потребують піклування. Проект Закону буде готовий у березні 2009 року.

 

Розробка Закону України «Про організаційно-правові засади діяльності органів опіки і піклування» ініційована Фондом Ріната Ахметова в рамках програми, яку реалізує Фонд та яка направлена на підтримку та розвиток сімейних форм виховання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Корреспондент.net не несет ответственности за информацию, содержащуюся в пресс-релизах, предоставленных компаниями

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях