UA
 

Люди – це завжди основа компаніїСпецпроект

Корреспондент.net,  27 августа 2021, 18:30
0
11582
   Люди – це завжди основа компанії

Всесвітня пандемія показала, що в Україні є власна розвинена база державних та приватних медичних лабораторій – тих самих, на які орієнтуються лікарі, коли допомагають людям у різних випадках. Звідки ж вони з’явилися?

Як то кажуть – повітря не помічаєш, поки воно є в наявності. Така ж ситуація з медичними лабораторіями. Їх майже не згадували під час медичної реформи – тому що вони були і доволі якісно виконували свої функції. Але усі пам’ятають, початок пандемії: панічні настрої населення, відсутність необхідної інформації про COVID-19 та його діагностику, а ще все це ускладнювалося тотальним дефіцитом реагентів та витратних матеріалів, а також браком виробничих площ. Проте в Україні доволі швидко «підставили плече» лікарям та звичайним людям деякі мережі лабораторій.

Одна з таких найбільш відома мережа – ДІЛА. Там також вважають пандемію надважким періодом для своєї компанії. «Запуск ПЛР-тестування і запровадження нових досліджень для діагностики COVID-19 стали основним викликом для лабораторії в 2020 році»,згадує Олексій Бабич, генеральний директор медичної лабораторії ДІЛА.

Розгортання цього напрямку відбувалося просто блискавичними темпами: на початку березня в Україні був виявлений перший хворий на COVID-19, а вже 23 березня 2020 року лабораторія зробила перший ПЛР-тест. За рік, у квітні 2021 року, мережа лабораторій довела свою пропускну здатність до 150 000 тестів на місяць, тобто із значним перевищенням поточних потреб. До речі, в серпні 2021 року потужності лабораторії дозволяють виконувати вже 180 000 тестів щомісяця.

І це при  тому, що на тлі пандемії значно скоротилась кількість звернень за дослідженнями, які у звичайні часи складали левову частку потоку замовлень. Це було зрозуміло: хтось відклав на потім планові регулярні дослідження, хтось просто боявся зайвий раз ходити до лабораторії, багато клінік згортали активність або перепрофільовувались на лікування ковідних пацієнтів. Все це у результаті призвело до падіння доходів компанії на 70%, при тому, що на фонд оплати праці витрачається приблизно 35% коштів, які компанія отримує за виконання замовлень. Однак  компанія спромоглася зберегти весь персонал в умовах, що склалися під час пандемії.

 

Звідки узявся той фундамент, на якому вистояла ця бізнес-споруда? Насправді якраз ось тут не було нічого незвичного: мрія плюс підприємницька ініціатива. 23 роки тому власники бачили величезну потребу лікарів і пацієнтів у точних та достовірних дослідженнях.

Вони вирішили спробувати створити щось нове – одну з перших медичних лабораторій з надсучасними методами досліджень. Головними цінностями для майбутньої компанії визначили якість та етичність. З цього народилася – діагностична лабораторія – «ДI- ЛА-».

Компанія була створена 21 квітня 1998 року, тобто приблизно за півроку до чергової фінансової кризи. Але власники інтенсивно та багато вчилися, осягаючи нові сфери. При цьому вони обидва прагнули розвивати та навчати людей, адже саме люди – це основа будь-якої компанії та її успіху. Тож проєкт злетів.

Зараз ДІЛА – це провідна медична лабораторія в Україні з сильною медичною експертизою та якісною лабораторною діагностикою вже протягом 23 років, а тому – це найдосвідченіший гравець на ринку України. В мережі працює понад 1800 співробітників на території всієї України – компанія має більш як 150 відділень в різних містах країни. «У нас працює доктора та кандидати наук (медицина, біологія, хімія, фізика). Виробничий штат компанії складається з лікарів-лаборантів з великим стажем, досвідом роботи та відповідними медичними категоріями, – розповідає Олексій Бабич, генеральний директор медичної лабораторії ДІЛА. – З 2017 року ДІЛА є клінічною базою НМАПО імені П.Л. Шупика (кафедра імунології та алергології), з 2021 року – базою для проходження інтернатури на кафедрі імунології та алергології. Це означає, що нам довіряють настільки, що на нашому прикладі вчать лікарів».

Повернутися до проєкту

ТЕГИ: лабораториябизнесанализы
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ