UA
 

Від супутників до домашнього інтернетуСпецпроект

Корреспондент.net,  27 августа 2021, 19:34
0
12015
    Від супутників до домашнього інтернету

За успіхами компанії “Датагруп” можна вивчати стрімкий розвиток українського телеком-ринку. А ще її проєкти є певним орієнтиром для іноземних інвесторів

“Датагруп” уже два десятиліття добре відома на ринку й особливо серед корпоративних замовників, оскільки фокусувалась переважно на таких послугах, як побудова захищених корпоративних мереж, доступ до інтернету, до банківських сервісів, послуги дата-центру, телефонія, хмарні сервіси та послуги з кібербезпеки DataProtect. Для операторів зв’язку та провайдерів “Датагруп” надає швидкісний доступ до глобальної мережі Інтернет, розподілену оптоволоконну мережу по Україні, Європі, Азії.

Власне, за успіхами компанії можна відстежити стрімкий розвиток українського телеком-ринку. 2000 рік — утворення оператора передачі даних “Датаком” і оператора супутникового зв’язку “Датасат”, які потім об’єднались у “Датагруп”. Далі були роки наполегливого нарощування можливостей і розширення покриття. Наразі загальна протяжність мережі високошвидкісної передачі даних “Датагруп” становить понад 31 тис. км. В Україні “Датагруп” ввела в експлуатацію найбільшу в Східній Європі мережу супутникового зв’язку.

2014-2015 роки сформували запит на надзахищений супутниковий зв’язок. Технічні особливості супутникового обладнання дозволили використання цього виду зв’язку як військовими частинами, так і для населення, що проживає неподалік зони проведення АТО. Наприклад, у колаборації з “Ощадбанком” розроблено перші в Україні мобільні банківські мінівідділення, оснащені супутниковим зв’язком, які обслуговували клієнтів у зоні АТО. Також інженери “Датагруп” розробили спеціальний переносний мобільний комплект супутникового зв’язку для військових у зоні АТО.

Атака вірусу Petya у 2016-2017 роках продемонструвала неготовність українських державних органів і бізнесу до кібератак. Вразливість систем і ризик втрати інформації завдали поштовх розвитку систем кіберзахисту.

Одночасно компанія стрімко нарощувала потенціал у кібербезпеці: до пакета послуг DataProtect додали такі сервіси, як захищений вузол інтернет-доступу; SOC (Security Operations Center); захист від DDoS-атак; захист вебдодатків; захист електронної пошти; захист каналів передачі даних; захист телефонії тощо. Наприклад, останнім часом зросла кількість кібератак, і в українського бізнесу виникла більша потреба в захисті від DDoS-атак — компанія відразу запропонувала відповідні рішення світового рівня. Власне, це дозволило захистити від потужної атаки великий банк — клієнта “Датагруп”. І це далеко не єдиний випадок, коли компанія виступала як надійний телеком-партнер для бізнесу.

 Михайло Шелемба, СЕО "Датагруп"

У 2019-2021 роках об’єднання суспільства й технологій для захисту від впливу пандемії, пов’язаної із COVID-19, стало не лише викликом, але й можливістю для цифрової трансформації українського бізнесу. Звісно, це потребувало нарощування можливостей і потужностей. Лише за 2020 рік мережевий трафік компанії зріс на 35%. Ми прийняли рішення про масштабну модернізацію мережі, яка закладе основу для зростання бізнесу на 10 років: дозволить впроваджувати різні інноваційні послуги та залучати нових клієнтів у корпоративному, державному та приватному сегментах”, — розповідає СЕО “Датагруп” Михайло Шелемба. Компанія інвестує у проєкт $20 млн і реалізує його у партнерстві з Cisco (США) — світовим лідером у галузі виробництва мережевого обладнання. Після модернізації для домашніх абонентів збільшиться швидкість доступу до мережі Інтернет із мінімальною затримкою в години пікового навантаження на мережу. Ці ініціативи стали можливі завдяки фінансовій підтримці з боку ЄБРР та Horizon Capital.

Проте увагу до компанії протягом останнього року привертає не тільки все вищезгадане, але ще й амбітна угода щодо купівлі компанії Volia — провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу. За рахунок цього придбання “Датагруп” потрапляє в коло великих гравців роздрібного ринку телеком-послуг і стає новим національним лідером на українському ринку фіксованого зв’язку. Об’єднана мережа охоплюватиме понад 4 млн українських домогосподарств у 50 найбільших містах країни. Роздрібні абоненти отримають доступ до швидкого та якісного інтернету разом із розважальним контентом світового рівня на стрімінговій платформі Volia TV. Зараз на ОТТ-платформі — одна з найбільших онлайн-бібліотек в Україні — це майже 10 тис. фільмів і телепрограм від провідних міжнародних телекомпаній та світових студій.

Михайло Шелемба вважає, що купівля Volia підсумовує попередній стрімкий розвиток: “Сам факт купівлі демонструє та у черговий раз доводить, що наші акціонери (Horizon Capital) мислять стратегічно: вірять у компанію та в ті напрямки розвитку, які ми окреслили. Це знак підтримки й знак довіри, що, звичайно, мені як керівнику дуже приємно усвідомлювати, як і іншим учасникам нашої команди”. Засновник і головний виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна дуже високо оцінює підтримку з боку Європейського банку реконструкції та розвитку: “Ми дуже раді, що ЄБРР підтримав наше бачення перспективності об’єднання компаній “Датагруп” і Volia. Це злиття створить достатньо масштабну платформу, яка є необхідною для залучення суттєвих капітальних інвестицій у модернізацію української інфраструктури “останньої милі” та загальнодержавної волоконно-оптичної інфраструктури”.

Загалом кейс за участю ЄБРР в інвестиціях Horizon Capital і проєктах “Датагруп” є потужним сигналом для інших іноземних інвесторів — Україна є економікою з потужним IT- і телеком-сектором, який має колосальний потенціал для подальшого розвитку.

Повернутися до проєкту

ТЕГИ: УкраинаинтернетДень Независимостиволя
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ