валєрцьо грабів добавил комментарий к статье
Пауло Коэльо выпустил новый роман
Слово молва попало в пол.мову з української. Спочатку йдуть батьки,а потім діти.
Кам"яна могила(Мелітополь) має дошумерську писемність. Тобто писемність з"явилось на наших теренах, а пізніше в Шумерії. Нагадаю донедавна найпершим письмом вважалося-шумерське.
Приклад з шумерської мови: LU - перекладається на укр. як "людина". Слово "людина" складається з 2 слів "лю" - власне це і є людина, та "один" - числівник
1. Тобто дослівно "людина" - один лю. Людина в однині зустрічається ТІЛЬКИ в укр.мові
1.А тепер про слово "мова". У лінгвістів є поняття, як кількість інформаційних одониць-тобто це кожне слово (окрема мовна одиниця), його похідні, його полісемічність, що виникли в процесі розвитку мови. Чим більше таких інформаційних одиниць тим багатша, древніша і розвиненіша мова.
Рос. "язык" має лише три інформаційні одиниці (язык, языковой, языковед), тоді як укр. "мова" має 64 інформаційні одиниці(мова, розмова, мовлення, мовчати, мовчазний, мовознавець, домовленість, примовка, скоромовка,
замовкати, мовляв, умовляти, промовець, промовистий, замовити, умова, умовний, намова, передмова, післямова, безмовний, невгамовний, обмова, відмова, змовник, красномовний і т.д.)
Отже бачимо слово "МОВА" живе і народжує багато однокоріневих слів, натомість "язЬІк" напівживе, адже НЕ НАРОДЖУЄ ІНШІ СЛОВА.