Істинний Маразм добавил комментарий к статье
Украина начала энергетический пуск 2-го блока ХАЭС
ht tp://blogs.korrespondent.n et/users/blog/chmyr/a58273
70 років тому, 22 лютого 1942 року, нацистами була розтріляна українська поетеса
22 февраля 2012, 16:47
ОЛЕНА ТЕЛІГА 1907-1942
Нема творів Олени Теліги в шкільній програмі української літератури. Нема згадки про неї і в Історії України. Що про неї знає сучасне покоління, чи знайоме хоч трошки із її творчістю, діяльністю? Адже вона була не лише талановитою поетесою, а й активним громадським діячем, членом ОУН, справжнім патріотом.
У складі похідної групи Олена Теліга з'явилася в Києві, одним з провідником націоналістичного осередку був Ольжич (Кандиба). В Києві вони утворили спілку українських письменників, почали видавати український тижневик "Літаври", допомагали видавництву "Українське слово". Друкуються листівки із закликом до киян ставати в підпілля, на боротьбу із німецькими окупантами, за вільну самостійну Україну.
Німці попереджали її про можливі наслідки подібної діяльності. Проводили с початку бесіди, потім допити.
Олена цілком розуміла, чим це може для неї скінчитись. Але найгірше для патріота може бути духовна смерть. Якби поетеса підкорилась нацистським окупантам, це для неї озночало би духовну смерть. І вона обрала шлях духовного безмертя, свідомо йдучи на смерть фізичну. Приклад патріота, який бореться за свободу своєї нації.
Її заарештували біля редакції на вулиці Трьохсвятительській 7 лютого 1942 року. З нею був її чоловік і вірний друг Михайло Теліга. Він спеціально назвався письменником, щоби до кінця бути із своєю Оленкою. Хоча міг би і уникнути арешту.
В гестапівській камері на Лук'янівці Олена на стіні залишила напис під невеличким намальованим Тризубом:
«Тут сиділа і звідси йде на розстріл Олена Теліга».
22 лютого 1942 року українську письменницю-патріотку було розстріляно в Бабином Яру разом із чоловіком та соратниками.