UA
 

Біль в горлі: ТОП-5 міфів, з якими пора прощатисяРеклама

Корреспондент.biz,  6 февраля 2020, 09:00
0
3016
Біль в горлі: ТОП-5 міфів, з якими пора прощатися

Його причиною можуть бути багато факторів від гострої їжі до вдихання парів лаку. Але в переважній більшості горло болить через інфекції, що призводять до його запалення.

Здавалося б, ця недуга існує від початку людства і ми вже маємо діяти за єдиним найдосконалішим алгоритмом. Натомість ще досі перебуваємо на роздоріжжі, думаючи, як діяти при хворому горлі — чим лікувати, що пити та їсти. Всьому виною — чисельні міфі щодо болю в горлі. 5 найпоширеніших ми розвінчаємо прямо зараз.

 

Міф перший. Молочні продукти збільшують вироблення слизу, тому заборонені

Ця ідея існує ще з XII століття і згадується у багатьох трактатах з китайської медицини та в наукових працях відомого вченого тих часів Моісея Маймоніда. Всі б давно забули про це за давністю років, якби багато людей не стверджували, що після молочки — сиру, молока, сметани - дійсно відчувають липкість в горлі, закладеність, їм важко ковтати.

Розібралися з цим явищем в 2004 році. Тоді експериментальних шляхом було з'ясовано, що ніякого зв'язку між вживанням молочних продуктів та секрецією слизу не існує. Однак, також виявилося, що у деяких людей чомусь дійсно виникає відчуття дискомфорту в горлі після випитого молока.

 

Міф другий. Холодна їжа — теж поза законом

Тільки в 2018 морозиво було реабілітоване. Першою, хто на широкий загал поставила під сумнів заборону його вживання при хворому горлі була Уляна Супрун, що на той час виконувала обов'язки міністра охорони здоров'я.

Мовляв, холодна їжа діє під час болю в горлі як анестетик, тимчасово полегшуючи біль і заспокоюючи запалення. Мигдалини і судини звужуються, а запальні процеси таким чином консервуються. Але додала, що це ні в якому разі не можна вважати лікуванням.

 

Міф третій. "Бабусині" та рослинні засоби краще за аптечні

Так, раніше хворе горло лікували полосканнями ромашкою або шавлією — методично, багаторазово, довго і не завжди ефективно. Адже народні засоби не мають достатнього антибактеріального ефекту і не можуть перемогти інфекцію, а їх знеболюючий ефект взагалі викликає великі сумніви.

На зміну народній медицині та знахарству прийшла фармацевтика з новочесними технологіями та чисельними дослідженнями. Тому якщо хочеться швидкого одужання, то краще обрати аптечний засіб.

 

Ефективним засобом проти болю в горлі є спрей та розчин для полоскання Фортеза. Вони усувають запалення і дискомфорт, швидко зменшуючи біль. Діюча речовина Фортези - бензидамін гідрохлорид, що всмоктується слизовими горла і ротової порожнини, накопичується в осередках запалення і швидко знеболює — всього за 1 хвилину.

 

Міф четвертий. Таблетки знеболюють ефективніше

Деякі люди, намагаючись полегшити біль в горлі, надають перевагу таблеткам, пояснюючи, що таблетки, розсмоктуючись, довше контактують з горлом. Насправді ефективність препарату не залежить від форми його випуску. Різні форми з'явилися через бажання дати пацієнту вибір: одним зручніше обробляти горло за допомогою спрею, іншим - розсмоктувати таблетки чи полоскати розчином.

 

Міф п'ятий. Достатньо лише одного розпилення спрею

 

“Пшикаю горло, а воно все одно болить, мабуть спрей поганий” - такі нарікання часто можна почути від людей, що легковажно ставляться до вкладишів-інструкцій.

На жаль, за одне розпилення неможливо обробити всю глотку. Тому уважно читайте, скільки розпилень препарату рекомендовано в інструкції. Так, наприклад, для оброблення глотки спреєм Фортеза дорослій людині необхідно зробити 4-8 розпилень 2-6 разів на добу. Дітям 6-12 років вистачить 4-х розпилень 2-6 разів на добу. А кількість натискань аерозолю для малюків 4-6 років розраховується по формулі: 1 розпилення на кожні 4 кг маси тіла дитини, до максимальної дози, еквівалентній 4 розпилюванням 2-6 разів на добу.

 

Біль в горлі - найбільш поширений симптом простудного захворювання. Зазвичай першим приходить саме він, а слідом за ним вже нежить, кашель, загальна слабкість, підвищена температура тіла, головний біль та інші "принади" ГРВІ. І те, наскільки грамотно ви впораєтесь з ним, визначить наскільки швидко і легко настане одужання.

Реклама лікарського засобу. Фортеза, бензидамину гідрохлорид, спрей для ротової порожнини 0,15% 30 мл. Фортеза, бензидамину гідрохлорид, розчин для ротової порожнини 0,15% 120 мл. Виробник: АБДІ ІБРАХІМ Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина для  Дельта Медікел Промоушнз АГ, Швейцарія.  Р.П. МОЗ України: №UA/13797/02/01 від 22.07.2019. Р.п. №UA/13797/01/01 від 22.07.2019. Є протипоказання та побічна дія. Перед застосуванням уважно ознайомтесь з інструкцією та обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

 

 
ТЕГИ: здоровьелекарства
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...