UA
 

Чому дарувати подарунки приємніше, ніж отримуватиРеклама

Корреспондент.biz,  13 декабря 2022, 14:22
0
84
Чому дарувати подарунки приємніше, ніж отримувати
Фото: Надане рекламодавцем

Новий рік близько. І хоч сьогодення накладає тінь на свято, саме через це його треба цінувати по-особливому.

Навіть якщо вечір буде скромним і не таким урочистим, як раніше. Ви колись замислювалися про свої емоції під час дарування подарунків? У ході декількох соціальних експериментів американські вчені Ед О’Брайєн і Саманта Кассірер дійшли висновку, що дарувальники почуваються неймовірно щасливими.

Головне — правильно обрати подарунок

Дарувати 一 приємно. Так можна показати людині, як ми її любимо і цінуємо, тим самим зміцнити відносини. Вираз обличчя отримувача, коли він відкриває подарунок, позитивно впливає на наше психологічне самопочуття і запускає викид ендорфінів, викликаючи почуття задоволення і радості.

Більшість з нас думає: чим дорожча річ 一 тим краще ми демонструємо нашу турботу. Це не так. Прямої залежності між ціною та емоціями від подарунка не існує.

Щоб зробити справді вдалий подарунок, необхідно уявляти не лише момент вручення і радість людини. Для отримувача важливою є, перш за все, користь від подарунка. VIP-підписка на онлайн-кінотеатр або стрімінговий сервіс має не дуже ефектний вигляд, але якщо адресат у ній зацікавлений, він точно буде радий.

Шукаючи подарунки друзям і рідним, ми намагаємося обрати кожному щось індивідуальне, хоча вони можуть зрадіти й однаковим речам, якщо ті дійсно корисні для них. Переконання, що подарунки для всіх мають бути різними, є хибним.

Також ми рідко даруємо речі, які є у нас. Хоча друг може дуже зрадіти таким же кросівкам (вони ж давно йому подобаються!), а подруга — корейській косметиці, яку ми нещодавно разом дивилися на EVA.UA. Будьте спостережливішими. Можливо, відповідь на питання щодо вибору подарунка прямо перед вами.

Безпрограшне рішення 一 спільні інтереси. Згадайте всі захоплення, які розділяєте з адресатом. Найкращою ідеєю в цьому випадку буде подарувати враження, наприклад, квитки на виступ улюбленої групи або майстер-клас. Даруючи емоції, ми стаємо ближче до людини, навіть якщо не беремо участь у заході разом із нею.

Коли спільних інтересів немає, можна просто запитати. Це вважається непристойним, та якщо розібратися, всім від такої відвертості буде краще. Дослідження показують, що людям більше подобаються речі, про які вони самі попросили. 

У будь-якому разі занадто перейматися не варто, якщо людина відчуває, що ви щиро намагалися їй догодити, вона буде вдячна вам за зусилля. 

 

Результати експериментів із дарувальниками

Дослідження Еда О’Брайєна і Саманти Кассірер опубліковані в журналі Association For Psychological Science. В одному експерименті студентів університету поділили на дві групи. Усі учасники щоденно отримували по $5 протягом п’яти днів. Перша група витрачала гроші на себе. Члени другої віддавали людям, наприклад, робили благодійні внески чи залишали чайові.

Наприкінці кожного дня учасники обох груп ділилися враженнями. Спочатку всі студенти відчували однаковий рівень щастя. Пізніше опитування показало, що у тих, хто витрачав гроші на себе, поступово знижувалося захоплення, а от у тих, хто витрачав на інших, спостерігалося душевне піднесення. З кожним днем ​​вони ставали щасливішими.

У другому експерименті О’Брайєн і Кассірер трохи змінили умови. Учасників знову розділили на дві групи і запропонували зіграти у словесну онлайн-гру. Але тепер кожен сам міг вирішувати, що робити з виграшем — лишити собі чи допомогти комусь іншому. Коли піддослідні поділилися враженнями, результат був аналогічний до фіналу першого експерименту 一 рівень радості у тих, хто віддавав гроші, знижувався повільніше, ніж у тих, хто залишав їх собі.

За словами авторів досліджень, немає однозначного пояснення отриманим висновкам. Проте приносити іншим щастя за допомогою подарунків, безперечно, приємно. Так ми зміцнюємо емоційні зв’язки, відчуваємо себе значущими, будуємо довірливі стосунки і самі стаємо щасливими. Тільки все це за однієї умови 一 дарувати треба щиро, від серця.

ТЕГИ: подаркиКосметика
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...