UA
 

Україна може перетворитися на глобальний агрохаб з виробництва нових продуктів, - Борис Шестопалов Реклама

Корреспондент.biz,  29 ноября 2023, 13:40
0
101
Україна може перетворитися на глобальний агрохаб з виробництва нових продуктів, - Борис Шестопалов
Фото: надане рекламодавцем

В Києві відбувся дводенний New Food Summit - наймасштабніша подія в галузі, івент-майданчик, який обʼєднав усіх представників харчової та переробної галузей, food startups та інвесторів, дослідників та експертів.

 

"Саме зараз Україна може перетворитися на глобальний агрохаб та процесінговий центр з виробництва новітніх, якісних, високомаржинальних та конкурентних продуктів. Для цього сектор має всі передумови.

Я бачу декілька точок зростання - інновації в агротехнологіях, створення нових продуктів в Agrі-FoodTech, експорт, глобалізація, цифрові технології в харчовому виробництві. Запровадження таких стратегій може сприяти сталому зростанню українського FoodTech, українського AgriFood. Але чи стане наша країна глобальним гравцем на ринку їжі?," - з таким меседжем у якості генерального партнера заходу відкрив New Food Summit Борис Шестопалов, співвласник HD-group та GFSGROUP, ідеолог екосистеми VOLIA.

За словами Бориса Шестопалова, шлях до трансформації українського харчопрому в foodtech лежить через побудову кластерної моделі.

 

"Прикладами для нас можуть стати Нідерланди та Ізраїль, які попри невеличкі території, що задіяні в агровиробництві, забезпечують високу частку ВВП завдяки експорту харчових продуктів з доданою вартістю. Невеличкі земельні ресурси цих країн стали їх драйвером, а наші безмежні чорноземи — своєрідною пасткою", - вважає експерт.

За словами Бориса Шестопалова, Україна на своїй території має змогу розбудувати великі індустріальні парки, які включатимуть низку стейкхолдерів - центри навчання та досліджень, R&D-лабораторії, машинобудівні підприємства, інжинірингові компанії, виробничі підприємства, які починатимуть із сировини и закінчуватимуть готовим продуктом. Кінцевим ланцюгом стануть транспортні та складські компанії.

"Ми створимо принципово нову галузь, якою країна зможе пишатися так, як колись пишалася аерокосмічним комплексом. Передумовою для того, щоб ця система спрацювала, є синергія зусиль бізнесу та держави. На мій погляд, участь держави має включати підтримку foodtech-стартапів — як у вигляді прямих гарантій та пільгового кредитування, так і забезпеченням необхідних преференцій для будівництва промислових обʼєктів та food-парків. Це приклад найкращих світових практик, які спрацювали для розвинених країн.

Майбутнє українського foodtech - це сукупність нових індустріальних майданчиків, де зосереджені сучасні підприємства. Там мають бути вибудувані ланцюги створення та постачання якісної сировини, створено широке коло підприємців, які залучені до створення технологій та інгредієнтів. Водночас на цих майданчиках мають відтворюватись нові унікальні упаковочні рішення, та інноваційні харчові продукти, які відповідають запитам споживачів та принципам сталого розвитку і зеленого переходу. Сказати, що це не на часі — неможливо. Наш поступ до foodtech може стати локомотивом нашого відновлення та розвитку, новим вектором національної економіки. Це стане ще однією національною ідеєю після нашої Перемоги", - зазначає Борис Шестопалов.
 

ТЕГИ: едасобытияпищаивент
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...