a.n.sokolov добавил комментарий к статье
Изобретен "вечный бутерброд"
Шановний, Петре Олексійович.
Аби не відволікати вашу увагу, я не стану аналізувати блог "Руководство к действию" з приводу відповідності його науковим вимогам, тим більш, що таких невідповідностей там – обмаль. Зверну вашу увагу на дві головні речі, які пов’язані між собою, як стратегічне і тактичне в межах цього стратегічного.
Мова іде про оцінку стану України, визначення її суспільної системи, притаманних цій системі позитивних та негативних рис за для того, щоб не вести безсистемну війну з наслідками системи. А ви, як і багато коментаторів, в обговорюваному блозі не уникли цієї помилки. Це все відноситься до стратегічного.
Тактичним, в межах визначеної стратегічної проблеми, є питання про необхідність для України ринку землі. Я маю намір тут лише похапцем торкнутися цього питання, бо більш розлого вже виклав свої погляди у блозі "Навіщо Україні ринок землі?" (http://blogs.korrespondent.net/users/blog/ansokolov/a40389).
Не витрачаючи час на повторення обґрунтування, яке мало місце у блозі "Перестройка" (http://blogs.korrespondent.net/users/blog/ansokolov/a39672) охарактеризуємо теперішній стан України. Почавши в часи "перебудови" свій рух до сучасної буржуазної держави, Україна ще і до сьогоднішнього дня далеко не завершила його, застрягла у проміжному стані між бюрократичною системою імені Сталіна і капіталізмом. Головною ознакою цього стану є поєднання багатьма особами властивостей бюрократа – призначеного, а не обраного чиновника, і капіталіста. Небажання цих осіб розлучитися з одним із двох витоків власних статків, призводить до того, що вони, використовуючи важелі державної влади, насильно утримують Україну у проміжному стані, який, як відомо, є, із всіх можливих, найбільш нестійким, схильним до криз.
Тільки врахування всього цього, дозволяє дати системну, послідовно наукову відповідь на наступні питання:
– чому будь-яка світова криза відбивається на Україні найтяжче?
– чому Україна не готується (на ваш погляд) до другої хвилі кризи?
– чому відсутня довіра громадян до держави?
– чому в нас не має пу