Вурдалако Blues добавил комментарий к статье
Возле здания конгресса США неизвестный угрожал взорвать себя.
Щоб зрозуміти тему, потрібна історія питання.
Розвал соціалістичної системи і розвал СССР. Перехід від планової економіки до ринкової потребує приватизації.
В урядів-реформаторів усіх країн східної Європи виникла дилема--кому віддавати підприємства, що були створені під соціалістичну систему. Можна віддати прозоро, за реальні кошти, але біда в тому, що реальні кошти мали тільки західні компанії, а у нас ще не було ніякого національного капіталу та фінансових інститутів..
Тобто, було два шляхи--приватизувати прозоро, але тільки іноземцям, у яких є для цього фінансові ресурси, і другий варіант--приватизувати непрозоро і на користь своїх людей за безцінь і створити тим самим свою національну буржуазію.
Тут є два маркера--західний спосіб і східний, який умовно можна окреслити польським урядом Бальцеровича, який вибрав перший варіант і російський уряд Гайдара, який обрав другий варіант. Бальцерович продав Польщу за транснаціоналам нормальні кошти, а Гайдар продав російську власність за безцінь криміналу та тіньовикам (іншого капіталу на пост-СССР просто не було), але російським, тобто--своїм. Україна обрала останній шлях--все своїм, а Росія з приходом Путіна де-факто все повернула в державну власність, що є абсолютним відкатом та регресом.
Зараз же, на порозі підписання, не потрібно нас порівнювати з Угорщиною , Румунією чи навіть тою самою Польщею, тому що у нас є міцьний національний капітал, який може фінансово конкурувати не тільки на теренах Сх. Європи, а по всій Європі взагалі. В Угорщині, як і у Польщі немає ні одного мільярдера, немає ні одної компанії, яка могла би фінансово та інвестиційно запустити автопром, судобудівництво, авіапром, космос.більше того--у них навіть немає освітньої бази та технологічної школи.
Тобто, Порошенко, Вазадзе , етсетера може вкласти кошти і розробити нормальний європейський автомобіль чи автобус, у них достатньо для цього і розуму, і ресурсів, і спеціалістів--а цього немає в угорців. А технології купуються--тут у світі немає монополій
Тепер же, коли ми знаходимося на порозі під