Славицька Антоніна
Украина, Киев
2 сентября 2022, 09:35

Суперечливий 2693-тій: чому одні радіють закону про медіа, а інших він шокує?

Для частини депутатського корпусу закон став «зрадою», а для частини – перемогою
23 августа 2022, 09:29

Суд присяжних vs доброчесність професійного судді: що важливіше для реформи?

Якщо Україна як суверенна держава цьогоріч святкує 31-ий день народження, то в контексті судової системи можна говорити про те, що їй виповнилося 26 років. Відлік слід вести від 1996-го – року ухвалення української Конституції, котра серед іншого, заклала і підвалини існування судової системи.
12 августа 2022, 12:53

Від ООН до Червоного Хреста: як себе скомпрометували міжнародні організації

Західний світ, до якого ми йдемо, показав свою неспроможність на рівні цілого ряду міжнародних інституцій. Україні необхідно ставати такою державою, котра якщо не диктуватиме свій порядок денний в глобальному сенсі, то, принаймні, братиме активну участь у його формуванні
4 августа 2022, 11:53

Членство України в ЄС: примарна перспектива чи обіцянка майбутніх складнощів?

23 червня лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі одноголосно затвердили рішення надати Україні статус кандидата на вступ
22 июля 2022, 15:56

Людина і паспорт: хто і як може позбавити нас громадянства України?

Сьогодні поговоримо про алгоритм анулювання для особи громадянства України
20 июля 2022, 14:45

Коли кількість не означає якість: скільки ще змін витримає КПК?

З моменту проголошення по всій країні воєнного стану зміни до кодексу вносили вже щонайменше вісім разів
19 августа 2019, 17:03

ПРИПИНЕННЯ ЗАКОНОДАВЧОГО «СПАМУ»: ПЕРШОЧЕРГОВІ КРОКИ

Хочу нагадати, що зовсім нещодавно представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук говорив про необхідність прийняття напрацьованого блоку законопроектів, що стосуються реформи регламентних процедур в парламенті. Зокрема - «щоб більше в парламенті не було “депутатського спаму”.
10 июля 2019, 18:26

МИРНІ ЗІБРАННЯ: ДЕ Ж ЗАКОН?

Депутати Верховної Ради восьмого скликання неодноразово заявляли про необхідність законодавчого врегулювання питання мирних зібрань в Україні.
29 июня 2019, 17:34

Стаття 375 Кримінального кодексу України: to be or not to be

Сьогодні вкотре в юридичних колах актуалізувалася дискусія: бути чи не бути 375 статті (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) ККУ взагалі? А чи потрібна така «палиця для биття» суддів? В тому, що згадана стаття часто-густо використовується неправомірно, сумнівів немає. Днями на цьому наголосив і Голова Ради суддів України. Він сказав буквально таке: «зараз правила статті 375 КК України починають використовувати, щоб роками тримати суддю під страхом кримінальної відповідальності із надуманих підстав».