UA
 

Чому настає постковідний синдром. Розповідає сімейний лікар медичного центру "Веста" в Ірпені Реклама

Корреспондент.biz,  5 января 2021
0
38
Чому настає постковідний синдром. Розповідає сімейний лікар медичного центру  Веста  в Ірпені
Фото: Надане рекламодавцем

Вся справа в тому, що білки коронавіруса, а саме глікопротеїни, тропні до ендотеліоцитів (клітинок внутрішньої оболонки судин тіла людини), які мають АПФ-2 рецептори.

Ці рецептори у великій кількості знаходяться у легенях,серці, головному мозку та кишківнику. В результаті дисфункції внутрішньої оболонки судин і запуску аутоімунного процесу, виникають порушення на рівні мікроциркуляції у вище перерахованих органах.  І якщо респіраторні симптоми з’являються разом з дебютом захворювання, то віддалені клінічні прояви, пов’язані з порушенням роботи інших органів та систем, можуть з’явитися вже після гострої фази захворювання.

Також вищезазначені процеси можуть стати пусковим фактором до появи генетично детермінованих хвороб (тих, до яких у окремої людини  вже є схильність), або бути причиною загострення хронічних захворювань пацієнта.
Варто зазначити, що в деяких випадках  до погіршення стану пацієнта після перенесеного COVID-19 призводить самолікування та необґрунтоване вживання великої кількості непотрібних ліків, дуже часто – ліків без доведеної ефективності.


ЯКИЙ ЛІКАР ДОПОМЖЕ ПОДОЛАТИ ПОСТКОВІДНИЙ СИНДРОМ?

Прояви постковідного синдрому (long-covid в англомовній літературі) можуть бути дуже різноманітними. Найчастіше це :

• Слабкість;
• швидка втомлюваність;
• біль у тілі, суглобах;
• зниження апетиту;
• задишка;
• набряки;
• підвищена або знижена температура;
• зниження когнітивних функцій;
• безсоння;
• дискомфорт у грудній клітці.

Також однією з найбільш поширених скарг є втрата або спотворення нюху.  Цей симптом пов’язують з пошкодженням вірусом SARS-CoV-2  дальніх відділів нюхового нерву – нюхових рецепторів.  Вирішити цю проблему допомогає лікар-невролог.

Варто виокремити тривожно-депресивні розлади, які можуть супроводжувати пацієнта після клінічного одужання. Даний стан може проявлятися у вигляді панічних атак, нав’язливих думок, підвищеної тривоги, апатії, втрати інтересу до життя. Веденням таких пацієнтів в залежності від вираженості симптомів займається психолог, психотерапевт або психіатр.

ЯКА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ПЕРЕНЕСЕНОЇ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ?

Реабілітація має включати:
1. Достатня рухова активність
2. Повноцінний  сон з засинанням не пізніше 23.00
3. Харчування, багате на мікроелементи, клітковину, білок
4. Адекватний питний режим – 33 мл на кілограм маси тіла
5. Вживання вітаміну Д щоденно вранці після їжі у профілактичній дозі 2000 МО
6. Фізична реабілітація – наприклад, суперіндуктивна високо інтенсивна магнітотерапія  BTL-6000, яка сприяє покращенню трофіки тканин. Апарати даного класу широко використовуються для реабілітації в МЦ "ВЕСТА".

ЧИ ІСНУЮТЬ СПОСОБИ ПРОФІЛАКТИКИ ПОСТКОВІДУ?

Доведених методів профілактики  long-covid  на сьогоднішній день не існує, проте, існує кореляція між важкістю  хвороби та інтенсивністю постковідного синдрому. Як правило, чим важче перебігає захворювання, тим більш вираженим буде і сам синдром. Цьому сприяє багато факторів. В першу чергу,  кисневе голодування тканин внаслідок порушення мікроциркуляції. По-друге,  психологічна травма  - від власне перебування у лікарні, неможливості самостійно себе обслуговувати, перебування під апаратом ШВЛ,  страх смерті.

Доведено, що повний курс вакцинації від коронавірусної хвороби значно зменшує ризики госпіталізації та важкого перебігу навіть у літніх пацієнтів з супутніми захворюваннями.  В медичному центрі "ВЕСТА" є змога щепитися вакцинами  Comirnaty (Pfizer/ BioNTech)  та Coronavac (Sinovac) безкоштовно за попереднім записом, у зручний час у будні або вихідні дні.

ТЕГИ: медицинаКоронавирус

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...