Майже 500 суддів та працівників апаратів судів пройшли навчання протягом першого року діяльності Проекту ЄС
Загальною метою Проекту є надання допомоги в удосконаленні адміністрування судової системи та управління в судах України. Протягом року своєї діяльності Проект проводив роботу за кількома напрямками. Основним напрямком діяльності Проекту стало впровадження масштабної навчальної програми для голів судів та працівників апаратів загальних судів у Київській, Харківській, Одеській та Львівській областях.
Протягом року діяльності в рамках Проекту було проведено 28 одноденних та 10 триденних навчальних заходів, загальна тривалість яких становить 58 навчальних днів. Всього 109 голів судів взяли участь у тренінгах з питань стратегічного планування та управління змінами. 79 керівників апаратів судів відвідали тренінги, що були присвячені питанням ефективної комунікації та стратегічного планування. 252 помічники суддів ознайомилися з роллю і важливістю професійної етики в судах. Більшість учасників надала тренінгам найвищу оцінку.
Навчальна програма була розроблена з метою ознайомлення працівників апаратів судів з навичками та технікою сучасного управління, які вони зможуть застосовувати у своїй щоденній роботі. Навчальна програма була розроблена у співпраці з українськими партнерами Проекту - Верховним Судом України, Радою суддів України, Державною судовою адміністрацією України та Академією суддів України.
Під час проведення тренінгів широко використовувався інтерактивних підхід. Тренінги проводили українські тренери з питань управління та судді або експерти з питань судочинства з країн ЄС.
До завершення своєї діяльності в грудні 2010 року Проект планує провести 136 навчальних заходів, загальна тривалість яких становитиме 216 навчальних днів. Проект також розглядає можливість використання дистанційного навчання (навчання за допомогою мережі Інтернет) з метою підвищення кваліфікації працівників апаратів судів в Україні.
На додаток до вищезазначеного Проект розробляє декілька посібників для голів судів та працівників апаратів судів з питань, що стосуються управління в судах. Посібники розробляються з метою їх практичного застосування і будуть зручними та легкими для користування. Проект також займається здійсненням аналізу практики управління і процедур, які зараз існують в українських судах та розробляє рекомендації щодо їх удосконалення.
За подальшою інформацією та щодо акредитації на брифінг для журналістів звертайтеся, будь ласка, до Анни Лєбєдєвої, Експерта з питань комунікацій та висвітлення діяльності Проекту, за телефоном (+38 063) 9489975, або на електронну адресу: anna.lebedeva@ujfp.org.ua
Проект фінансується ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ
Європейський Союз нараховує 27 країн-членів: 27 різних націй вирішили створювати своє майбутнє разом. За 50 років процесу розширення вони разом побудували зону миру, стабільності, прогресу і солідарності. Поважаючи національний суверенітет і територіальну цілісність, Європейський Союз став моделлю запобігання конфліктам і сприяння примиренню шляхом тісної співпраці задля досягнення спільної мети. ЄС не зосереджується лише на собі, а прагне поділитись своїми досягненнями і цінностями з народами і країнами за його межами.
Європейська Комісія є виконавчим органом Європейського Союзу.
Представництво Європейської Комісії в Україні
Тел: +38 (044) 390 80 10
Факс: +38 (044) 253 45 47
Проект впроваджується Консорціумом
на чолі з WYG International