UA
 

Нетримання сечі після пологівРеклама

Корреспондент.biz,  28 августа 2023, 09:40
0
68
Нетримання сечі після пологів
Фото: надане рекламодавцем

Ця проблема не надто широко обговорюється, оскільки багато жінок не в змозі в ній зізнатися.

Насправді післяпологове нетримання — дуже часте явище. Як правило, воно проявляється випадковим підтіканням невеликої кількості сечі при стресовому напруженні черевних м'язів. Наприклад, під час сильного кашлю, чхання, сміху або фізичного зусилля. Таке нетримання називається стресовим. Є хороша новина: післяпологове нетримання добре піддається лікуванню, а нерідко й зовсім проходить самостійно.

Що спричиняє післяпологове нетримання сечі

Під час вагітності організм вироблює у великій кількості гормони, які серед іншого впливають на м'язи та інші тканини тазового дна. Тазове дно підтримує матку, сечовий міхур та кишківник. Під впливом гормонів тканини стають м'якішими та еластичнішими, що потрібно й для матки, яка росте, й щоб дитина могла пройти родовими шляхами. Іншою стороною такої податливості стає те, що м'язи та зв'язки тазового дна сильно розтягуються під час пологів і не одразу повертаються у колишню форму. Потрібен час, щоб до них повернулася пружність, і щоб органи, що підтримуються тазовим дном, зайняли своє звичайне анатомічне становище. Одним із наслідків перерозтягнення тазового дна є опущення піхви та матки, що порушує положення уретри — сечівника. Крім того, слабшають м'язи, що контролюють сечовий міхур. Це й призводить до стресового нетримання сечі.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Після пологів організм інтенсивно відновлюється, і зазвичай протягом чотирьох тижнів м'язи тазового дна приходять у норму. Чотири тижні — це приблизний термін, оскільки швидкість відновлення індивідуальна. Однак, якщо після пологів минуло два місяці, а стресове нетримання залишилося, рекомендована консультація уролога.

Хто страждає від післяпологового нетримання сечі

За статистикою, стресове нетримання сечі після пологів є в третини жінок. Сказати заздалегідь, у кого воно з'явиться, а в кого — ні, складно, оскільки впливає багато чинників. Наприклад, деякі жінки схильні до нетримання більше інших через генетично обумовлену слабкість сполучної тканини.

Ризики вищі, якщо:

• Проблеми з контролем сечового міхура були до вагітності.
• Жінка страждає на хронічні закрепи.
• Повторні пологи.
• Пологи великим плодом.
• Важкі пологи.

У разі кесаревого розтину ризик розвитку післяпологового нетримання дещо менший, проте він все одно є, особливо якщо пологи повторні.

Як можна прискорити відновлення

Щоб допомогти м'язам тазового повернути колишню форму, рекомендовано регулярно виконувати гімнастику Кегеля. Це нескладні вправи, які полягають у почерговому напруженні та розслабленні м'язів, що утримують сечовипускання. Їх можна виконувати непомітно для оточення, до того ж у будь-якому положенні — стоячи, сидячи, лежачи. Кожен підхід триває всього кілька хвилин, тому проблем не виникає навіть у жінок, вкрай зайнятих немовлям.

Крім того, впливають і загальні чинники: нічний сон, повноцінне харчування та уникнення підняття тяжкості.

Лікування післяпологового нетримання сечі

Є кілька варіантів лікування. Основні:

• Гімнастика Кегеля. Вона може бути основним методом або доповненням. Для досягнення результату вона має бути щоденною, але й у цьому випадку результат з'явиться лише за кілька місяців.
• Лазерна підтяжка піхви. Лазер допомагає тканинам швидко повернути пружність, а усунення опущення піхви відновлює нормальне анатомічне положення органів малого таза. Метод досить безпечний та ефективний, хоча може знадобитися кілька процедур.
• Хірургічна операція. Її виконують у важких випадках, коли інші методи не допомогли.

 

Медичні центри «Мати та дитина»:

• Київ, вул. Макіївська, 8
• Київ, вул. Юрія Литвинського, 54/15
• Київ, просп. Володимира Івасюка, 8, корп. 4
• Житомир, вул. Велика Бердичівська, 43
• Львів, вул. Замарстинівська, 85а
• Київ, вул. Казимира Малевича, 83

Автор:  Поліщук Ольга Іванівна – акушер-гінеколог.

ТЕГИ: медициназдоровьеженщиныроды

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Загрузка...