UA
 

Будьмо здоровіСпецпроект

Корреспондент.net,  31 августа 2021, 22:20
0
19957
Будьмо здорові

Останні події в Україні та світі привернули шалену увагу до нашого з вами здоров’я. Пандемія COVID-19 відкрила нам очі на, можливо, неочевидні проблеми, що зараз існують в системах охорони здоров’я навіть найрозвиненіших країн

Власне, вони й наштовхнули багатьох на думки про необхідність збереження власного життя, організацію безпеки собі та рідним, можливість лікуватися (не просто в найкращих клініках, а загалом) та отримувати допомогу, коли ти її потребуєш.

У зв’язку з цим серед українців все більш популярним стає здоровий спосіб життя, медичне страхування, практика проходження чек-апів та регулярних діагностик організму, як необхідного атрибуту сучасної людини. Проте, це не є данина моді. Це закономірно — ми стаємо більш уважними до себе та свого здоров’я, бо це реалії нашого часу.

Через коронавірус ми зовсім забули про інші хвороби, які наразі обганяють сумнозвісний COVID-19 за кількістю летальних випадків — серцево-судинні та онкологічні, які, на превеликий жаль, є винятком з програм добровільного медичного страхування.

Хоча потреба у медичній допомозі саме для таких випадків є і дуже велика. Станом на початок 2021 року Національний канцер-реєстр мав інформацію про понад 4 млн онкохворих, зареєстрованих у базі даних. І це лише офіційна статистика. Динаміка також привертає увагу: приблизно 120 тисяч нових виявлених хворих на рік. Наприклад, а 2019 рік в Україні було зафіксовано 138 509 нових випадків захворювання на рак. У 2020 році виявлено 110 500 нових випадків, проте радіти зниженню цього показника не варто – локдаун та інші супутні пандемії чинники призвели до скорочення профілактичної активності медичних закладів. Та й по власній ініціативі люди також робили чек-апи значно менше. Найбільш розповсюджені серед діагнозів, що отримували чоловіки, були рак легенів, трахеї і бронхів (20,3% випадків), рак передміхурової залози (12,4%) і немеланомні захворювання шкіри (9,9%). У жінок найчастіше серед підтверджених діагнозів виявляли рак молочної залози (20,3%), немеланомні захворювання шкіри (12,9%) і рак матки (9,5%).

Власне, розуміючи ці проблеми, ще в докарантинному 2019 році в Україну прийшла компанія, яка назавжди змінила розуміння терміну «критичне захворювання», яке може бути не таким вже й критичним, якщо ви маєте відповідний захист. Міжнародний провайдер онкострахування Madanes — один з найбільших провайдерів страхування в Ізраїлі з головним офісом в Тель-Авіві. Піввіковий досвід роботи на міжнародному ринку та високий рівень професійної медичної експертизи дозволив компанії впровадити в Україні абсолютно нові методи роботи у сфері страхування здоров’я.

Для України проблема онко не є новою або якоюсь винятковою: за даними опитування Madanes, яке компанія проводила на початку 2021 року, 50% респондентів так чи інакше стикалися з онкологією — хворіли/хворіють вони, їх близькі чи друзі. Щороку фіксується близько 130-140 тис. нових випадків онкологічних захворювань. Та чи є це вироком? В жодному разі!

Використання можливостей медичного страхування для запобігання важких наслідків онкологічних захворювань — це реальний спосіб у разі необхідності отримати доступ до якісної та високотехнологічної, а отже — доволі коштовної допомоги. Добровільне медичне страхування (ДМС) стає все більш розповсюдженим в Україні, проте більшість українців не знають, що онкологічні та інші критичні захворювання, зазвичай, є винятками з таких полісів.

«За даними дослідження нашої компанії, понад 60% українців висловили готовність застрахувати себе і всю родину від раку при наявності такої можливості. При цьому 63% опитаних не знає, що онкологічні та інші критичні захворювання є винятками зі стандартних страхових пакетів ДМС», — каже директор по розвитку бізнесу Madanes Стас Островський.

Тобто українці загалом вже обізнані про переваги ДМС та інших видів страхування, але не до кінця розуміють його специфіку. Власне, це говорить про низьку страхову культуру в нашій країні, з чим зокрема доводиться працювати й компанії Madanes.

«Коли людина стикається з онкологією, перед нею постає багато важливих питань: починаючи від того, де шукати профільного спеціаліста та у якій клініці краще проходити діагностику/лікування, до термінового збору коштів на ці дорогі процедури, — зазначає Островський. — Страхування дозволяє одразу вирішити всі ці моменти: компанія не просто компенсує витрати, а й повністю супроводжує пацієнта: організовує лікування (включно з трансфером та проживанням, якщо воно проводиться за кордоном), покриває витрати на ліки та всі необхідні процедури та реабілітацію. Багаторічний досвід (компанія була заснована у 1972 році) дозволяє надати пацієнту доступ до найкращої медицини, врахувати всі можливі нюанси та продумати за пацієнта на кілька кроків наперед».

Звісно, впевненість в ефективності страхового захисту має певне підґрунтя: компанія працює в цьому напрямку вже 48 років, має 450 кваліфікованих фахівців в команді та спирається на співпрацю з 900 медичними центрами у 13 країнах. Власне, ці центри і надають ефективне лікування, а фахівці компанії організують доступ до нього. Наразі послугами Madanes користуються біля 2 мільйонів осіб, які можуть звертатись для отримання первинних консультацій до багатомовних кол-центрів, що працюють в режимі 24/7. За даними компанії, вона обслуговує приблизно 85 тис страхових випадків на рік.

Отже, тепер і ми знаємо, що можливість застрахувати себе та членів родини від онко в Україні існує. Власне, ці можливості Madanes і надає за прийнятну ціну. Вартість поліса в сотні, а іноді в тисячі разів менша за ціну лікування раку, яка може сягати десятків тисяч доларів, що, з великою долею вірогідності, стане непід’ємною сумою.

Повернутися до проєкту

ТЕГИ: УкраиназдоровьеДень Независимостимедицинское страхование
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ