Алла Шлапак: До Великодня медики можуть вийти на страйк

13 апреля 2011, 13:43
0
4
Алла Шлапак: До Великодня медики можуть вийти на страйк

Столиця України об’єктивно знаходиться на межі соціального вибуху. Про це зазначила Голова Постійної Комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту Алла Шлапак, коментуючи результати опитування, проведеного "Українським демократичним колом".

На її переконання, різке зростання видатків більшості киян, яке жодним чином не балансується за рахунок державної та муніципальної підтримки, у найближчій перспективі цілком реально може призвести до масових акцій протесту.

"За останній рік киянам стало жити скрутніше, і це невтішна правда. Адже лише з початку цього року тарифи на теплову енергію в Києві зросли на 35%. Ліки у минулому році подорожчали на 4%, з продуктів харчування одні тільки овочі і фрукти зросли у ціні більш, як на 40%. А рівень оплати праці, при цьому, не тільки не підвищився, а став нижчим", - наголошує депутат.

Алла Шлапак нагадала, що вирівняти фонд заробітної плати столичних працівників бюджетної сфери, і мінімально забезпечити частину із них стимулюючими надбавками, вдалося лише завдяки внесенню змін до бюджету м.Києва. "Але, наскільки мені відомо, до медиків, наприклад, ці кошти надійшли не в повному обсязі. Я не здивуюся, якщо перед Великоднем вони вийдуть на вулиці з протестами", - зазначає Голова Комісії.

Нагадаємо, 24 лютого 2011 року, Київрада ухвалила зміни до міського бюджету. З 200,6 млн. грн., 186,8 млн. грн. позначені як "видатки на збереження середньої заробітної плати на рівні 2010 року", а безпосередньо на надбавки виділено лише 13,8 млн. грн. для всіх працівників бюджетної сфери.

Всупереч дорученню депутатського корпусу, КМДА до 7 квітня так і не підготувала другий етап змін до міського бюджету.

Цього року вилучення зі столичного до Державного бюджету перевищили 8 млрд. грн..

Рівень заборгованості із виплатою заробітної плати у столиці України сягає більше 150 млн. грн., Київ за останніми даними впевнено увійшов у трійку міст-боржників. 

Пресс-релизы размещаются на платной основе в раздел Пресс-релизы

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
powered by lun.ua
Загрузка...

Корреспондент.net в cоцсетях